Aktualności

OSTATNI LÓD

To już ostatnie dni na lodzie, a i widać po rybach i ilości brań, że zbliża się wiosna. Ryby jak co roku o tej porze zaczynają nawet fajnie brać, lecz są to już nie za duże leszcze. Mimo, że złowiłem chyba 12 leszczy to wszystkie wzięły tylko na białe z czerwonymi na haku maczane w smrodku leszcz O tej porze roku jeszcze pod lodem leszcze się rozpraszają już po jeziorze i zaczynają szybko nabierać energii. Jak z reszta i inne ryby. Płotki i okonki już pod samymi brzegami, jakby wiedziały, że niedługo brzegi puszczą i tam będą miały wyżerkę. Fajnie jest to wszystko poukładane w naturze aż się chce obserwować codzienne zmiany, a niedługo się zacznie dopiero jak puszczą brzegi.

Po niedzieli kończę z leszczami spod lodu jeszcze poganiam pod brzegami na stromych spadach i też w samych trzcinowiskach  za płociami z kukurydzą ze smrodkiem i pęczakiem.

Pozdrawiam bodzio

005

 

15 thoughts on “OSTATNI LÓD

 1. Robert lód jest cały czas tylko ,że ja już odpuściłem leszczom. Znam ostatni lód i wolę nie kusić losu. A znając siebie, to wiem, że jak pojadę znowu pozanęcać, to będzie potem bez względu na pogodę kusić jak cholera żeby jeździć. A pogoda jest teraz już różna. dziś mrozi a za dwa dni może być gorąca wiosna.
  A do tego zasypało nas tu jak cholera.
  Pozdrawiam Ciebie i całą rodzinkę a szczególnie maleństwo uściskaj ją mocno ode mnie. Do zobaczenia nie długo.

  1. U mnie tej wiosny mrozy jakich nie było ostatniej zimy.
   Łowię płotki na przystani spod lodu mogę teraz poeksperymentować z dodatkami. Wczoraj miałem zanęcone dwa przeręble w jednym kasza z płatkami i różą w drugim też kasza ale z kozieradką.
   W pierwszym z róża kilka płotek nawet ładnych, a w drugim gdzie była kozieradka brania prawie non stop fajnych płoci. Nie wiem ile złowiłem, ale w ciągu godziny na pewno około 50szt.

 2. Witam serdecznie
  Przepraszam, że nie odpisałem od razu. Nikt tu się nie przyczepia do wyposażenia łodzi, ale to jest moim obowiązkiem przy wynajmowaniu takiego sprzętu pływającego.
  Pozdrawiam bodzio

Dodaj komentarz