Aktualności

OSTATNI LÓD

To już ostatnie dni na lodzie, a i widać po rybach i ilości brań, że zbliża się wiosna. Ryby jak co roku o tej porze zaczynają nawet fajnie brać, lecz są to już nie za duże leszcze. Mimo, że złowiłem chyba 12 leszczy to wszystkie wzięły tylko na białe z czerwonymi na haku maczane w smrodku leszcz O tej porze roku jeszcze pod lodem leszcze się rozpraszają już po jeziorze i zaczynają szybko nabierać energii. Jak z reszta i inne ryby. Płotki i okonki już pod samymi brzegami, jakby wiedziały, że niedługo brzegi puszczą i tam będą miały wyżerkę. Fajnie jest to wszystko poukładane w naturze aż się chce obserwować codzienne zmiany, a niedługo się zacznie dopiero jak puszczą brzegi.

Po niedzieli kończę z leszczami spod lodu jeszcze poganiam pod brzegami na stromych spadach i też w samych trzcinowiskach  za płociami z kukurydzą ze smrodkiem i pęczakiem.

Pozdrawiam bodzio

005

 

15 thoughts on “OSTATNI LÓD

 1. Robert lód jest cały czas tylko ,że ja już odpuściłem leszczom. Znam ostatni lód i wolę nie kusić losu. A znając siebie, to wiem, że jak pojadę znowu pozanęcać, to będzie potem bez względu na pogodę kusić jak cholera żeby jeździć. A pogoda jest teraz już różna. dziś mrozi a za dwa dni może być gorąca wiosna.
  A do tego zasypało nas tu jak cholera.
  Pozdrawiam Ciebie i całą rodzinkę a szczególnie maleństwo uściskaj ją mocno ode mnie. Do zobaczenia nie długo.

  1. U mnie tej wiosny mrozy jakich nie było ostatniej zimy.
   Łowię płotki na przystani spod lodu mogę teraz poeksperymentować z dodatkami. Wczoraj miałem zanęcone dwa przeręble w jednym kasza z płatkami i różą w drugim też kasza ale z kozieradką.
   W pierwszym z róża kilka płotek nawet ładnych, a w drugim gdzie była kozieradka brania prawie non stop fajnych płoci. Nie wiem ile złowiłem, ale w ciągu godziny na pewno około 50szt.

Dodaj komentarz