Aktualności

PRZEDWIOŚNIE

Chociaż jeszcze jest lód na jeziorze, ale już wiem, co się dzieje pod tym lodem. Tam ryby się zachowują już całkiem inaczej niż w środku zimy. Instynktownie wiedzą gdzie maja już podążać, gdzie już niedługo puszczą pierwsze lody i dostanie się pod niego porządna dawka tlenu, która obudzi wszystko co żywe. Ryby już migrują nie tylko w zbiornikach przepływowych, ale i w jeziorach stacjonarnych czyli zamkniętych. Znam, to z praktyki i już na lodzie co drugi, trzeci dzień po trochu podnęcam łubinem miejsca gdzie będę chciał potem łowić. Łubin może leżeć na dnie kilka miesięcy(nigdy nie poleży tyle) i zawsze będzie wabił ryby. Małe ryby szybko nasyci i wtedy zawsze zostaje coś dla większych. Na razie podnęcam nie za dużo małe wiaderko jakieś dwa kilo dwa razy w tygodniu. a jak puści lód całkowicie i temperatura wody podskoczy do 6st to już będzie to wiadro jakieś minimum 5kg codziennie moczonego i podgotowanego łubinu.016

7 thoughts on “PRZEDWIOŚNIE

  1. lodu nie bedzie bo od srody duze ocielplenie – jak ci fart sprzyja to trafisz na okre gdzie ryba bedzie jadla doslownie wszystko po dlugiej zimie. pozdrawiam wszystkich stesknionych łowienia…..

  2. Raczej nie połowimy do końca kwietnia, a już na pewno do 20-tego nie zejdzie lód.Nawet gdyby jakimś cudem zszedł lód to i tak woda się nie nagrzeje do 8 -10 st żeby cokolwiek połowić.Niestety siła wyższa

  3. u nas dzis jechałem do Inowrocławia – o 10 jezioro zamarznięte w 70% – o 15 zostało troche lodu przy brzegach max 5 % powierzchni – plusy z dobrym wiatrem dadza rade…. trzeba trzymac kciuki. Jak ja w przyszlą sobotę nie pojade na jezioro to chyba umre…. zona juz nawet stwierdziła że zima się przedłuża i na ryby biedaku nie pojedziesz…… a w maju same wyjazdy i cale szczupakowanie szlag trafi……..

  4. Tu lód ma jakieś 30cm wędkarze codziennie siedzą na płotkach, a do tego śnieg i ciągle przymrozki w nocy. Ale Robert wiem, że zorganizujesz czas tak, żeby chociaż dzień posiedzieć w łodzi i zapomnieć o bożym świecie.
    Pozdrawiam bodzio

  5. Bogdan – jaka głęboka jest woda przy pomostach na przystani?Ja u nas na Miejskim Małym często jak lód był już za słaby,aby na niego wchodzić , łowiłem z pomostu ,na pęczak ładne płocie.Głębokość,niewiele ponad 1m.Myślę,że też tak wędkowałeś.To też jakiś sposób zastępczy dla tych,co już nie mogą się doczekać wiosny z prawdziwego zdarzenia:)

Dodaj komentarz