Aktualności

LÓD 2013

Niestety nie mogę zacząć zanęcać tam gdzie bym chciał dlatego zanęcam tam gdzie muszę czyli na bardziej bezpiecznym lodzie. No ale nie powiem dziś byłem pełen szczęścia, bo mniejszy leszczyk ważył dwa kilo, większy 3,80kg PIĘKNA BESTIA. Zanęta pęczak kukurydza i dużo smrodka. Przynęta białe też maczana w smrodku. Pozdrawiam bodzio Ciężko samemu sobie zrobić zdjęcie

12 thoughts on “LÓD 2013

 1. Wielu może o takich rybach tylko pomarzyć, szczególnie zimą. A pan łowi TAAAKIE rybki w miejscu tam gdzie może, a nie tam gdzie chce. Ładnie!!!
  Mniej więcej ile Smrodka pan dodaje na kg?
  i bez koncentratów tym razem?
  Ja daje ostatnio 50-60 ml na 3 kg zanęty. Może mało?

 2. Wystarczy w zupełności tyle smrodka. Ja dodaje jeszcze kolendry i też soję z kozieradka czyli jest porządnie tłusto i „pachnąco” Przy wędce z kiwokiem lekko z prawej strony widać ciemną plamkę na lodzie to smrodek w którym maczam przynęty dodatkowo.Taki gęsty fajnie się trzyma robaków.

 3. Dziękuję za odp. i mam jeszcze dwa pytania:
  Rozumiem, że zaprawia pan kolendrą pęczak i kuku, a oddzielnie soję kozieradką, bo pamiętam,że odradzał pan łączenie koncentratów roślinnych?
  Soja mielona, czy cała?

 4. Witam soi na razie jeszcze nie używałem,a jak już to śrutę. Aż tak bardzo nie można się trzymać zasad. Ja kombinuję na różne sposoby, sprawdzam smaki zapachy mieszam, bo na tym to polega. A jak rybą jakaś mieszanka się nie spodoba ich problem. Kuję dziury kilkanaście metrów dalej i dalej łowię. Tam na dole i tak nic się nie zmarnuje. Pozdrawiam bodzio

 5. Witam. Jestem tu nowy. Chciałbym się przywitać z użytkownikami oraz założycielem strony. Mam pytanie do Pana Bogdana i do innych użytkowników, jaka jest gróbość lodu na pomorzu. Jestem z Chojnic i chce się wybrać na lód. Pozdrowienia
  ps. Piękne leszczyska 🙂

 6. Witam peplik,
  Jaka jest grubość lodu na pomorzu?
  Na jednym jeziorze może być 10cm a na drugim 5cm. Mało tego, na tym samym jeziorze w różnych miejscac grubość pokrywy może się znacząco różnić.
  To jest pojęcie względne. Najlepiej sprawdzić grubość lodu osobiście na danym akwenie i ocenić czy jest bezpiecznie.
  Pozdrawiam Tomasz.

 7. Witam serdecznie
  Tak jak Tomek napisał tak jest faktycznie. Tu gdzie ja łowię jest dobre 20cm ale juz 20m dalej sprawdzałem w niedzielę był jakieś 8cm pod śniegiem. Pierwszy raz i na nie sprawdzonym jeziorze tylko radzę iść po śladach stałych bywalców i się ich trzymać.
  A ta w ogóle to serdecznie witamy w gronie zapaleńców wielkich ryb oraz w gronie wspaniałych ludzi…
  Pozdrawiam bodzio

Dodaj komentarz