Aktualności

WEEKEND NA LODZIE 7-9. 02/14

Ostatni weekend był wspaniałą wędkarską przygoda na lodzie. Zjechali wędkarze z Zabrza i to z nocnej trasy 550km przyjechali prosto na lód, byli też wędkarze z Warszawy, Torunia. Grupa zapaleńców z Warszawy przyjechała na ryby z marszu. Ile to trzeba mieć zaparcia. Dziękuję wam wszystkim za wspaniałą przygodę, za poznanie wspaniałych ludzi. Pogoda nam dopisała ponieważ w ciągu dnia była prawie wiosna. No niestety lód ginął w oczach, jak Romek nam napisał chodzimy po wodzie jak Jezus hehe. Ryby też nie zawiodły mimo, że przeniosłem się w całkiem nowe miejsce na jeziorze, które było zanęcane od tygodnia.

Radosne miny wędkarzy mówią wszystko i jak tu się nie cieszyć z takiej pracy. Padło kilka okazów, ale i ilościowo średnich leszczy było bardzo dużo. Trzech przyjaciół z Warszawy w sobotę złowili 37 leszczy żebyście widzieli ich miny i teksty…dziękuję wam za to.

Mimo, że siedzieliśmy blisko siebie nie każdemu dopisało szczęście w większych rybach, ale tak jest już na rybach.

Każdy dostał moją zanętę zaparzoną i zaprawioną zimowym smrodkiem z kozieradką. Do tego kukurydza z puszki. Najwięcej brań było na białe robaki z kukurydzą no i największe ryby na to brały. Ale inne przynęty też się sprawdziły jak, czerwone, czy ochotka na kanapce z białym.

7-mego lutego wędkarz z Czerska zakładał na haczyk białe i białe z kukurydzą i maczał tylko w zimowym smrodku i sam złowił 20 leszczy w tym kilka powyżej dwójki.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za wspaniała towarzystwo za to że mogłem poznać i wspólnie spędzić czas wśród nowo poznanych na prawdę wspaniałych ludzi.

Dziękuję Marcinowi232 że przyjechał mnie odwiedzić i porobił jak zwykle piękne zdjęcia. Mimo, że na razie odpuszczamy łowienie ze względów bezpieczeństwa, bo nie będziemy Romku się bawić w bogów, ale mam nadzieję, że zima wróci i znowu się spotkamy na lodzie w jeszcze większym gronie przyjaciół wspólnego wędkowania i dojdzie wreszcie do spotkania miłośników forum i przystani, ale tym razem w zimowej scenerii jak planowaliśmy na forum na kwaterze w Dolince.

Pozdrawiam

bodzio

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

CAM00223

SONY DSC

4 thoughts on “WEEKEND NA LODZIE 7-9. 02/14

  1. Brawo, brawo 🙂 ! Piękne ryby i szczęśliwi łowcy! Dla mnie to trochę sporty ekstremalne, szczególnie jak patrzę na fotkę z holowanym leszczem, którego widać pod lodem. A ten lód to wygląda ja woda a nie lód. Bodzio oczywiście wie co robi i na pewno jest bezpiecznie, ale ja tam wolę siedzieć w łódeczce. Ale widoki mieliście bajeczne i ryby dopisały – jeszcze raz gratuluję!

  2. Zdjęcia Marcina są fantastyczne i bardzo mu za to dziękuję. Starał się jak mógł widziałem. Nawet pociągnął leszcza pierwszego swojego spod lodu…
    Niedługo tez będzie filmik z tego weekendu. Zaznaczę że filmiki robiłem telefonem Lg G2. Widoki holowanych ryb pod przeźroczystym lodem – bezcenne…
    Oby zima wróciła, to i przypomnę leszczom jak smakuje zanęta i do następnego spotkania
    pozdrawiam
    bodzio

Dodaj komentarz