Aktualności

ZEZWOLENIA ZA WĘDKOWANIE

Będzie utrudnienie dla przyjezdnych wędkarzy nie tylko odwiedzających moją przystań ponieważ gospodarstwo rybackie Jawa nie dało mi zezwoleń do sprzedaży. Chyba mnie i moich wędkarzy nie lubią.

Zezwolenia są do wykupienia w sklepie wędkarskim, ale jest on czynny do godz 17 a niestety (wiem z praktyki) większość wędkarzy przyjeżdża wieczorem lub nawet w nocy i nie będą mieli gdzie wykupić na rano zezwoleń.

Ale myślę że dzierżawca osobiście powypisuje zezwolenia o każdej porze dnia…

10 thoughts on “ZEZWOLENIA ZA WĘDKOWANIE

 1. Bogdan, to jakas paranoja. Zapewne jest to wyniki Twoich komentarzy w stosunku do Nich. Musisz nam podpowiedzieć spsób na uzyskanie legalnego zezwolenia.
  Jestem zapewne typowym przykładem, bo przecież przyjade do Ciebie 4 maja o 6.00 i co mam zrobić? Czy może będzie mozliwość wysłania Tobie kasy na zezwolenia i wykopienie ich wczesniej?
  Czy też podasz dane tej firmy i zostaniemy zmuszeniu do zapłaty bezpośrednio do Nich przed wedkowaniem??
  No!!! To jest duży problem! Widac ludzie maja za dużo pieniędzy i za mało problemów!!!!

 2. Oby kiedyś nastąpiło wielkie porozumienie pomiędzy rybakami a wędkarzami bo konwikt jest wszędzie i był zawsze.
  Wspólny język i czerpanie korzyści z siebie nawzajem jedni mieli by pieniądze a drudzy przyjemność.

 3. Pomiędzy rybakami a wędkarzami nigdy nie będzie porozumienia. I nie ma takiej potrzeby. Porozumienie i zrozumienie musi nastąpić pomiędzy wędkarzami i właścicielami/gospodarzami wód/jezior, którzy widzą swój interes gospodarczy w udziale wędkarzy na ich wodach.
  Największym mankamentem jest sytuacja kiedy wody mają jednego właściciela a tereny wokół jeziora mają właściciela niewiele związanego z wędkarstwem a bardziej z nudą życia współczesnego dla którego straszenie widłami jest bardziej ekscytujące niż usługi związane z wędkarstwem. Trzeba propagować wśród wielu właścicieli atrakcyjnych terenów, że lepszym interesem jest sprzyjać wędkarzom niż uprawiać rolę.

 4. Witam serdecznie
  umieszczę na stronie cennik opłat za zezwolenia i telefon gospodarstwa rybackiego, który zresztą jest też na starych i aktualnych zezwoleniach.Faktycznie jak nie chcą kasy bezpośrednio niech podadzą namiary na przelew dla przyjezdnych wędkarzy, a takich będzie tu bardzo dużo, bo nie tylko o mnie chodzi. Nigdzie z reszta nie ma żadnej informacji gdzie można wykupić zezwolenia na wędkowanie na tych wodach.
  Bo jeżeli chodzi o Przechlewo, to zezwolenia są w sklepie wędkarskim, w sklepie z kwitkami i pamiątkami i chyba na ośrodku OSiR. Wędkuje tu 40 lat i nie było takich utrudnień i ograniczeń dla wędkarzy

 5. Bodzio czy to nie jest celowe działanie przypadkiem? nie ma wędkarzy mogą spokojnie czyścić jezioro nikt na ręce im nie patrzy a POWINIEN !!!!! są tylko dzierżawcą nie właścicielem a to zasadnicza różnica.

  Pozdrowienia dotarły moje fotki do ciebie na skrzynke? tak z ciekawości

Dodaj komentarz