Aktualności

II Otwarte Zawody Wędkarskie na przystani u Bodzia – Leszcz 2013

ZAWODY
LESZCZ 2013r
Przystań Wędkarska u Bodzia

   Zaliczyliśmy kolejne wspaniałe spotkanie użytkowników forum www.bogdanbarton.pl. Spotkanie odbyło się w charakterze zawodów wędkarskich podczas których polowaliśmy na leszcze na jeziorze Szczytno Duże. Tym razem pogoda do południa nas rozpieściła. Po zbiórce  i rozlosowaniu stanowisk o godzinie 6 od rozpłynęły się łodzie na swoje stanowiska. Osiem łodzi na każdej po dwóch zawodników oraz jedna kobieta zaczęli wędkowanie na całkowitej flaucie jeziora.

Uczestnicy zjechali z całej Polski, ale i też ponownie gościł i brał udział wędkarz z za zachodniej granicy pan Romek, który ufundował nie tylko napoje ale i piękny szyld na przystań. Za co serdecznie Romkowi DZIĘKUJĘ.

Już po kilkunastu minutach w siatkach znalazły się pierwsze leszcze tak więc dzień zapowiadał się wspaniale, bo co będzie do 13-stej, bo tak ustalili uczestnicy, że do tej godziny chcą połowić. Po  godzinie dostałem informację, że niektórzy mają już po kilka ładnych leszczy, radość była ogromna, bo będzie co ważyć nie tak jak w zeszłym roku, kiedy to pogoda wygoniła na przymus wędkarzy z jeziora i byliśmy na zero w leszczach. Tym razem już wiedziałem, że echosonda na pewno znajdzie nowego właściciela, a ja będę miał zaszczyt ją wręczyć.

W między czasie na przystani trwały przygotowania do powrotu uczestników w postaci zastawiania stołów pysznościami jeszcze obficiej niż w zeszłym roku. Ponieważ sami uczestnicy poprzywozili też dodatkowo samorobne wyroby mięsne, wypieki itp. Ponad to była ponownie tak wspominana grochówka EDYTY, wielki grill i wiele innych pyszności.

Pogoda jednak trochę się zepsuła, bo zaczął wiać bardzo silny wiatr i trochę przed czasem łodzie zaczęły spływać do przystani.

DZIĘKUJEMY NASZEMU SPONSOROWI FIRMIE JAXON ZA WSPANIAŁE NAGRODY,  które są wspaniałą pamiątką po takim spotkaniu.

Na dowód tego, że spotykamy się tu w czysto przyjacielskiej atmosferze, a nie walczymy usilnie o punkty jest to, że kilku uczestników, którzy złowili po dwa, trzy małe leszczyki po zakończeniu łowienia od razu maluchy wypuścili do jeziora z powrotem. Szkoda było tych rybek męczyć drogą do wagi. Nagrody i tak otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów. I tak 90% złowionych ryb po zważeniu wróciła do wody.

Nie nasyceni uczestnicy takich spotkań już namawiają mnie na zorganizowanie dodatkowo zimowych (pod lodowych) takich zawodów. No a czemu by nie?…

Bogdan Barton

I – miejsce – Piotr Glinka
II – miejsce – Marek Cierocki
III – miejsce – Krzysztof Wójcik

Największy leszcz 1,30kg – Piotr Glinka

3 thoughts on “II Otwarte Zawody Wędkarskie na przystani u Bodzia – Leszcz 2013

Dodaj komentarz